Windows Store, 120 ülkede geliştiricilere açıldı

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’in piyasaya çıkışına sayılı haftalar kala, son hazırlıklar da tamamlanıyor.

Windows 8 için uygulama ve oyun koleksiyonları sunacak olan Windows Store uygulama mağazası, 82 yeni ülkeye daha açılarak toplamda 120 ülkeden erişilebilir hale geldi. Bireysel ve kurumsal uygulama başvuruları da bu 120 ülkeye açılmış durumda.

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu pek çok ülkede yıllık ücretler ve geri ödemeler yerel para birimi ile yapılacak. Yıllık bireysel kayıt ücreti 80TL iken, kurumsal kayıt ücreti ise 160TL.

Uygun MSDN aboneleri ise bir yıllık Windows Store geliştirici hesabını ücretsiz olarak edinebilecek.

Yeni ülkelerin katılımıyla bireysel geliştiricilerden fantastik bir ilgi gördüğünü aktaran Microsoft, daha fazla pazara yöneldikçe bu ilginin katlanarak artacağını tahmin ediyor.

Yazar: mmustafaaslan

2004 yilindan itibaren ozel bir sirketin finans departmaninda calismaktadir. Kendini excel, visual basic kullaniminda gelistirmis olan yazarimiz; Meslegi geregi SAP konusunda ileri derecede bilgilidir.

“Windows Store, 120 ülkede geliştiricilere açıldı” için 1 yorum

 1. Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8 için geliştirilen resmi uygulama mağazası içerik anlamında giderek zenginleşiyor. Peki Türkiye’de de hizmet verecek platformda son durum ne?

  Global verilere bakıldığında bilgisayar kullanıcıları arasında yaygın olarak tercih edilen işletim sistemi Windows serisinin sahip olduğu potansiyel her geçen gün artmaya devam ediyor. Gerek altyapı özellikleri gerek geniş yazılım ve donanım desteği sayesinde bir adım öne çıkmayı başaran platform, finansal açıdan da sektörün sözü geçer markalarından birisi.
  Windows 7’nin XP’yi geçtiği şu günlerde uzun süredir devam eden projesinde son aşamaya gelen Microsoft, baştan aşağı elden geçirdiği işletim sisteminde radikal değişikliklere imza attı. Genel tasarım anlamında metro olarak anılan düzeni tercih eden firma, alışılmışın dışındaki dizayn ve işleyiş mekanizması ile merhaba demeye hazırlanıyor.

  Diğer taraftan birçok şirket Windows 8 uyumlu ürünlerini tanıtarak meraklı bekleyişi bir adım öteye taşımanın yanında, muhtemel kullanım alanını arttırarak daha fazla kişiye ulaşılmasını sağlıyor. Yazılım devi ise açtığı resmi uygulama mağazası sayesinde hizmet odaklı içerik sunmak istiyor.
  82’den fazla ülkenin yanı sıra Türkiye’nin de kullanımına sunulan mağaza, Türkçe uygulamaların sorunsuz şekilde yüklenmesini mümkün kılıyor. Firma adına açıklamalarda bulunan Wes Miller, online mağazanın 120’den fazla ülkeye ulaştığını müjdelerken içerik kapasitesinin ise hızla arttırıldığına dikkat çekti.

  Şu an uluslararası alanda 1600, Amerika için 1153 yazılımın hazır olduğunu bildiren yetkili, geliştiricilerin yoğun çalışma içerisinde olduklarını ekledi. Windows 8’in yeteneklerini arttırarak daha iyi ve üst seviye kullanıcı deneyimi sunmayı amaçlayan teknoloji devi, bakalım Windows 8’in çıkmasıyla birlikte nasıl bir rol üstlenecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


9 + 4 =