Excel’in yeni özelliği

Excel’den yeni özellik

Geçtiğimiz günlerde Microsoft resmi blogunda Excel web uygulamasına eklediği yeni özelliklerden bahsetmişti.  Bu özelliklerden biri de web sitelerine eklenebilen Excel interaktif düğmesi idi.

Dün yayınlanan yeni bir yazıda Microsoft bu özelliğe dair detaylardan bahsetti:

“Eğer bir sitede bir Excel düğmesi bulursanız üzerine tıkladığınızda basit bir HTML tablosunun tam işlevli bir Excel tablosuna dönüştüğünü göreceksiniz.  Bu tabloda filtreler, koşullu biçimlendirme, sıralama ve grafik oluşturma gibi bütün özellikleri bulabileceksiniz.  Tabii eğer isterseniz tabloyu doğrudan Excel’e indirmeniz de mümkün.”

Blog’daki örnekte “Amerika’nın en iyi özel üniversiteleri”ni gösteren bir basit HTML tablosu yer alıyor.  Excel interaktif düğmesine tıkladığınızda karşınıza çok daha detaylı bir liste çıkıyor.  Liste farklı şekillerde görüntülenebiliyor.

Sitede ayrıca web sitelerine Excel desteği eklemek için gerekli kod örnekleri de veriliyor. Özellik, SharePoint ve Office 365’i de destekliyor.

chip

Yazar: mmustafaaslan

2004 yilindan itibaren ozel bir sirketin finans departmaninda calismaktadir. Kendini excel, visual basic kullaniminda gelistirmis olan yazarimiz; Meslegi geregi SAP konusunda ileri derecede bilgilidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


3 + 3 =