Son Eslesen Satirin Degerini Bulma

[quote author=”- nlomlu”]Bir tablom var ve tabloda a kişisine ait yan yana sütununlar var bir sutun da da izin tarihi yazıyor alt satırlara inildikçe kişinin farklı tarih de de izne çıktığı görülüyor. kaç defa çıktığı ile ilgili bir bilgi yok- bize a kişisinin o tabloda en son izne çıktığı izin tarihi gerekiyor nasıl yapılabilir düşeyara sadece ilk izin tarihini veriyor.tabloda a kişisinin en son izin tarihini nasıl bulabiliriz? anlatabildin mi formüllerle olur mu yoksa makro şart mı?

teşekkürler

[/quote]

Merhaba çalısmanızdan anladıgım kadarıyla krıterınızle A sutunundakı degerlerı karsılastırıp, karsilik gelen maksimum degerin karsiligina gelen izin tarihlerinin bulundugu e sutunu degerini istiyorsunuz.

Tam olarak yukaridaki gibi sorgulayabildiginizde asagidaki formulu daha rahat yorumlayabilirsiniz sanirim.

=INDEX(E:E,MAX(IF(A:A=J1,ROW(A:A))))

Ayrica formul bir dizi formuludur, bir hucreye uyguladiginizda hucreden cikmak icin CTRL + SHIFT + Enter tuslarina basarak cikiniz..

Yazar: demo demo

2004 yilindan itibaren ozel bir sirketin finans departmaninda calismaktadir. Kendini excel, visual basic kullaniminda gelistirmis olan yazarimiz; Meslegi geregi SAP konusunda ileri derecede bilgilidir.

“Son Eslesen Satirin Degerini Bulma” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


3 + 9 =