Excel Tüm Sayfalar üzerinde İşlem

Excelde tüm sayfalar üzerinde işlem yapmak hem basit bir işlemdir hemde çok işlevseldir. Tüm Sayfalar üzerinde işlem yapabilmekle ilgili daha önce konumuz kesin olmuştur ve bir çok çalışmamızda değinmişizdir.

Bu konumuzda ufak detaylar vererek bu konuyu pekiştireceğiz. Diğer konuların aksine bu konuda önce kodu vererek açıklamalara geçeceğim.

Sub Sayfa_Adlari()
  For Each sayfa In ActiveWorkbook.Sheets
    Debug.Print sayfa.Name
  Next sayfa
End Sub

Örnek kodumuzda döngü ile her sayfaya bakarak sayfa isimlerini Debug.Print yapıyoruz, siz msgbox ta yapabilirsiniz ama uzun bir çalışma için sıkıcı olabilir 🙂

Döngü mantığını anlamanız çok önemli bunun dışında bu konuyu açmamızın sebebi daha önce üstteki örneğimiz vardı fakat bunu detaylandırmak istedik. Bu kodda döngü içerisinde sayfa adlarını istiyoruzö farklı bir yazım ile sayfalarda tüm istediklerimizi yaptırabiliriz.

Örneğin sayfa adları yerine A1 hücrelerinin içeriklerini yazmak istersek;

sayfa.Name kodu yerine sayfa.[A1].value yazabiliriz. Konu gayet açık oldu bence, basit işlemler yaptım daha kapsamlı örnekleriniz için tabiiki yardımcı olurum, konuları çok detaylı anlattığımızda okunurluğu azalıyor. Umarım faydalı olmuşturö ıyı calısmalar.

Yazar: mmustafaaslan

2004 yilindan itibaren ozel bir sirketin finans departmaninda calismaktadir. Kendini excel, visual basic kullaniminda gelistirmis olan yazarimiz; Meslegi geregi SAP konusunda ileri derecede bilgilidir.

“Excel Tüm Sayfalar üzerinde İşlem” için 3 yorum

 1. selam
  ben murat hocam ben excel sayfasın da mesele nazım akay murat davran ilker kırbaş bunların
  anne adı baba adı doğum yılı doğum tarihlerini yazacam ama aynı sayfa olmasını istiyorum uyumluluk modülü uygulayamıyorum ben filitreye tıkladığımda nazım sadece bilgilerini görmek istyorum bu şekilde farklı insanların bilgilerini tek sayfada görmek istiyorum şimdiden çalışmalarınız için teşekürler…

 2. Merhaba @murat-dogan,

  kisileri yazip bilgileri suzdugunuzde zaten istediginiz datalari elde edemiyor musunuz? Anlatiminizi tam olarak anlayamadim, ayrica site uzerinde bizden herhangi bir calisma beklemeyiniz biz calismalarinizda yapamadiginiz yerleri nasil yapabileceginiz hakkinda fikir verir bu verdigimiz konu hakkinda detaylara gireriz, iyi calismalar.

 3. Merhaba Mustafa bey,
  Excel’de örneğin sayfa1 a1 hücresine bir sayı yazıyorum ve KART OLUŞTUR butonuna tıkladığımda sayfa2 de bu yazmış olduğum parti numarası ile aynı olan birden fazla satırın örneğin a, b, ve c sütunundaki verileri sayfa3′ e getirtebilirmiyiz.

  Not: sayfa2 de aynı sayılı 1 den çok satır olabilir.

  Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


4 + 6 =