Duruma Gore Karakter

[quote author=”- Oguzhan Akipek”]Mustafa Bey merhaba, size bir sorum olacak.

İnternetten araştırdım, kendim denemeler yaptım evirdim çevirdim ama bir çıkar yol bulamadım.
Excel’de bir formül sonucuna göre bir hücrede belirli bir simge ya da şekil değişir mi? Mesela hücre değeri 5’ten küçük olursa dörtgen, 5’ten büyük olursa yuvarlak olur mu? ya da buna benzer şekilde bizim herhangi bir yere tanımladığımız basit şekilleri hücreye koyar mı?
Ya da, belirli harf için belirli bir şekil font gibi oluşturursak formülle beraber çalışabilir mi? bunu beceremedim aslında denedim. Bir de bu yolun bir dezavantajı, excel dosyasını başka birine gönderdiğinizde, fontları o kişinin de yüklemesi gerekebilir.
Yardımcı olursanız çok sevineceğim.
İnşallah bir çözümü vardır.
Amacımı merak ederseniz, akış şeması oluşturmaya çalışıyorum. Belki bildiğiniz başka bir çözüm yolu olabilir.
Üretilen parçaların girdiği işlemlerin sırasını listeye yazdığımda, hemen yanına simgesi gelsin istiyorum. Mesela ben bir hücreye “testere kesim” yazdığımda excel ilgili akış şemasındaki sayfaya direk işaretini otomatik atasın. Altalta satırlarda, benim girdiğim işlem isimlerine göre simgeler otomatik belirsin istiyorum. Her seferinde simgeleri al kopyala yapıştır, olmadı hizala uğraşmak çok zaman kaybettiriyor:S
Bu vesile ile paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
İnşallah derdimin dermanı vardır.
İyi çalışmalar dilerim.[/quote]
Merhabalar, excelde bir cok seye care bulunabilir, fakat biz bulabilirmiyiz bilemiyorum 🙂 Oncelikle calismaniz icin bizim ornek bir calismamizi paylasacagim fakat buyuk ihtimal isinizi goremeyecegini dusunuyorum..
Oncelikle konuyu inceleyiniz..

Excelde Dinamik Isaretleme

isinizi gormeme halinde ise istegim suanki calismanizin bir ornegini hazirlamaniz ve kopyaladiginiz resimler ile benimle paylasmaniz, daha sonra daha mantikli bir sekilde kafa yorabilirim sanirim iyi calismalar..

Yazar: mmustafaaslan

2004 yilindan itibaren ozel bir sirketin finans departmaninda calismaktadir. Kendini excel, visual basic kullaniminda gelistirmis olan yazarimiz; Meslegi geregi SAP konusunda ileri derecede bilgilidir.

“Duruma Gore Karakter” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


7 + 2 =