Degisiklikten Sonra Baska Sutuna Atla

[quote author=”- Adem YAMAC”]Merhaba Mustafa bey,

Sitenize baktım nereye yazacağımı nerden yardım isteyeceğimi bulamadım. Yardımcı olabilirmisiniz.

Konu şöyle ekli dosyada da göreceğiniz üzere makrolar var ve butonlar var bunları birbirine bağladım fakat şöyle bir şey olmasını istiyorum. Mesela C5 hücresinde butonu tıkladığımda yazıyı yazıyor ya ordan J5 hücresine atlamasını istiyorum. Yada C12 hücresine butonu tıkladığımda yazıyı yazıp J12 hücresine atlamasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

Birde şöyle bir şey yapabilirmiyim. Mesela Bir Excel Sayfasında verileri girmeye başladım fakat 1. sayfa yetmedi aşağıya doğru devam ediyorum yanda ki butonlarında aşağıya doğru kaymasını sağlayabilirmiyim.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden.

Saygılarımla,[/quote]

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Select Case Target.Column
Case 3
Range("j" & Target.Row).Select
End Select
End Sub

Seklinde duzenlediginizde CASE yapisi ile 3. sutunda oldugu anlasilir ve J sutununa gitmesi saglanir..

Sutuna_zipla

Yazar: mmustafaaslan

2004 yilindan itibaren ozel bir sirketin finans departmaninda calismaktadir. Kendini excel, visual basic kullaniminda gelistirmis olan yazarimiz; Meslegi geregi SAP konusunda ileri derecede bilgilidir.

“Degisiklikten Sonra Baska Sutuna Atla” için 7 yorum

 1. Mustafa bey,
  Çok teşekkür ederim yardımlarınız için ama benim o kadar bilgim olmadığı için yazdıklarınızdan hiç bişi anlamadım.
  —————————————————————————-
  Sub ELNATIA_ONOW()
  ‘ ELNATIA_ONOW Makro
  ActiveCell.FormulaR1C1 = “ELNATIA ONOW A.E.”
  End Sub
  —————————————————————————-
  benim kullandığım formül bu bunu yazdıklarınızla nasıl birleştirebilirim yani neleri silip neleri eklemem lazım yazarsanız çok sevinirim.

  Saygılarımla,
  Adem YAMAÇ

 2. Merhaba Mustafa bey,

  Öncelikle çok teşekkür ederim yardım etmeye çalıştığınız için. Sizden istediğim bu yardımlarda amacım sadece bişeyleri yapmak değil öğrenerek yapmak. Ne kadar çok öğrenerek yaparsam sizi ve başkalarını daha az rahatsız eder ve belki başkalarında yardımcı olabilirim diye düşünüyorum. Siz şimdi “sayfaya cift tiklayarak yapistirmaniz yeterli olacaktir..” demişsiniz ama dediğim gibi bu konularda çok iyi değilim.
  1. Yazdıklarınızı sayfanın neresine yapıştırmam gerekiyor.
  2. Yazdıklarınızı kullanmak istediğim botuna nasıl entegre edeceğim.
  3. ve en önemlisi ise ben bunu modüle olarak yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim.

  1. merhabalar Adem Bey isteginiz sayfanin C sutununda bir degisim oldugunda o satirda J sutununa gitsin seklinde oldugundan, yapmaniz gereken;

   Yine VBA (Alt+F11) penceresine girmektir fakat burada modul eklememeniz gerekiyor cunku sayfa deklarasyonu ile ilgili ve degisimi ile ilgili bir is yaptiginizdan, bu olayin calismasini istediginiz sayfa adina bu kodlari yazmaniz gerekiyor.

   Olmadi ornek dosya ekleyebilirim, iyi calismalar.

 3. Merhabalar, size ait bir dosya oldugundan ornek dosya eklememistim, sizin orneginizi ekledim, uzerinde degisiklik veya yayiminda bir degisiklik isterseniz mail yoluyla bana ulastirabilir ve buradakinin degisimini saglayabilirsiniz, dosyaniz ilk mesaja eklenmistir, iyi calismalar..

 4. Mustafa bey, örneği aldım ve nasıl yaptığınız hakkında da bilgi edindim incelemeye de devam edicem daha iyi öğrenmek için. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Çok çok teşekkür ederim.
  Saygılarımla,
  Adem YAMAÇ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


2 + 4 =