Karsilastirmali Analiz Yapimi

Karsilastirmali analiz, yatay analiz olarakta adlandirilmaktadir, yatay analiz denilmesinin nedeni finansal tablolardaki 2 ayri yila ait kalemlerin alt alta siralandiginda ayni olan kalemlerin karsilastigigi satirlatin yatay olmasidir..

Ornegimizde herhangi bir bilanco yahut gelir tablosu kalemi karsialstirmadik fakat orne

kteki rakamlarimizi net satislar olarak kabul edebilirsiniz..

Daha onceki konularimizda secenekli sema olusturmayi gostermistik yine o yontemdeki gibi bir semamiz var fakat bu sefer 4 tane secenek gostermesini sagladik..

Ornegimizi Inceleyin, normaldeki anlatisimla ince ince anltirsam vektim yetmez, o yuzden yorumlarinizi ve sorularinizi bekliyorum…
Karsilastirmali-Analiz

Yazar: mmustafaaslan

2004 yilindan itibaren ozel bir sirketin finans departmaninda calismaktadir. Kendini excel, visual basic kullaniminda gelistirmis olan yazarimiz; Meslegi geregi SAP konusunda ileri derecede bilgilidir.

“Karsilastirmali Analiz Yapimi” için 3 yorum

 1. hocam eline sağlık öncelikle fakat ben bu dosyaları inceleyemedim. ne dosyası bunlar? office programım 2007 benim burdaki bütün dosyalar. mesela chart die bir dosyayı excelde acıyım dedim bütün dataları detaylı bir sekilde excele attı. grafik falan yoktu

 2. Yukaridaki;

  Karsilastirmali Analiz (34.6 KiB)

  yazan bolumden dosyayi indirdiginizde acabilmeniz gerekir, dosya xlsx formatinda 2007 excel ile calisabilen office xp (2003) ile calismayan bir dosyadir..

  dosyayi yorum icerisine de ekliyorum tekrar deneyiniz, lutfen.

  Karsilastirmali Analiz (34.6 KiB)

 3. Merhaba Muhammet bey,

  karşılaştırmalı analiz dosyasını kendi dosyama uyarlamaya ve yapmaya çalıştım fakat istediğim sonucu alamadım.Bende data kısmında bir çok kriter var .

  -yıl sayısı 2011-2014 arası
  -bütçe,satış ve tahmin ve de yüzde değeri
  -100 yakın SKU
  -kategori bazlı

  Konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


7 + 7 =